Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Do Budapešti letadlem

Mezi Prahou a Budapeští pravidelně létají tyto letecké společnosti, České aerolinie, Delta Airlines, Malév Hungarian Airlines, Royal Jordanian, Smart Wings, Tap Portugal a Click4sky. Nejlevněji vás pravděpodobně vyjde let s nízkonákladovou společností Smart Wings, komfort pak nabídnou větší společnosti. Pro nejlevnější možný let je vhodné využít některého vyhledávače letů, jako třeba letuska.cz . Záleží na současné nabídce, ale ceny se pohybují zhruba mezi 3 - 4 tisíci korun za zpáteční letenku. Výhodou dopravy letadlem je velká úspora času.Doprava z letiště do centra

Letiště v Budapešti se jmenuje Ferihegy a mezinárodní označení je BUD. Většina letů směřuje do terminálu 2A, který využívají běžné linky ze zemí Schengenského prostoru. Za zmínku stojí terminál 1, který je památkově chráněný a vkusně opravený. Slouží především pro nízkonákladové lety. Celé letiště leží na jihovýchodním okraji města. Způsobů jak se z něj dopravit do centra města je více.

Letištní minibus: tento pomyslný velký taxík pojme až 10 osob. Cestujete společně s lidmi, kteří se rozhodli využít také této služby. O tento typ přepravy je poměrně velký zájem, proto jsou taxíky obsazovány dle lokalit, kam by měly směřovat. Při troše štěstí si tedy s ostatními osobami v autě ani moc nezajedete, případně poznáte nejbližší okolí svého hotelu. V nejlepším případě budete první na řadě. Jednosměrná cesta stojí zhruba 4000 HUF, lze si však koupit i zpáteční cestu za cenu zhruba 6000 HUF. Letištní minibusy přepravují cestující v obou směrech. Pro více informací, rezervaci a zcela aktuální ceník doporučuji stránku www.airportshuttle.hu .


Taxi: objednat si samozřejmě můžete jakoukoli taxislužbu ve městě, ale přímo před terminály parkují vozy taxislužby Zona Taxi. Jejich výhodou je rozdělení města na 4 zóny a pevné ceny přepravy do těchto zón. Před terminálem naleznete informační stánek, ve kterém se přihlásíte pro jízdu. Zpět dostanete potvrzení, na kterém je uvedena předem stanovená cena, tu pak uhradíte řidiči. Standartní cena taxislužby za 1 kilometr je 280 HUF.

Kontakty na jiné taxi služby:
City taxi: 2 111 111
F taxi: 2 222 222
Buda taxi: 2 333 333

Transfer + : doprava pomocí Airport transfer + je ještě výhodnější než doprava se Zona Taxi. Tato služba funguje zcela online a vůz si objednáte už z domova. Ten je pak přistaven v době vašeho příletu. Nabídky jsem nikdy nevyužil, ale údajně na vás má čekat řidič s tabulkou, na které bude uvedeno vaše jméno :-) . Co víc si přát. Tuto službu naleznete na stránkách www.budapestaiporttransfer.hu ( stránky jsou v AJ).

MHD: vás vyjde určitě nejlevněji. O ceníku se dočtete v záložce doprava po městě. Po opuštění jednoho ze dvou terminálů nastoupíte do linky číslo 200E. Tento autobus vás dopraví do zastávky Köbánya- Kispest. Cesta trvá zhruba 20 (resp. 15 min- term.1) minut. Odtud půjdete ve směru oranžové budovy což je naprosto logicky konečná stanice modré linky metra č.3 . Odtud je to do centra ještě zhruba 20 minut. Autobusy jezdí velmi pravidelně. Poslední, kterým se dá ještě stihnout metro je ten, který opustí terminál po 22:30.

Vlakem: se mohou do centra dostat cestující, kteří přiletěli na terminál 1. Pojedete do nádraží Nyugati, odkud je to do centra jen pár minut. Jízdenky lze zakoupit u informačního centra nebo ve vybraných hodinách přímo u průvodčího.


 Online rezervace hotelu

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, Ubytování Alpy, Tipy na výlet a webové kamery, Lago di garda ubytování, dovolená Chorvatsko, dovolená Bulharsko, dovolenka za najnižšie ceny, Vaša vysnívaná dovolenka v Chorvátsku za Last minute ceny, školení a firemní akce Praha, odkazy, Livigno