http://pruvodce-budapest.cz/vylety.html


Budapešť- volný čas, zábava a sport

Volnočasových aktivit naleznete v Budapešti spoustu. Město samozřejmě nabízí celou škálu standartních aktivit, které byste čekali i od měst menšího významu, jako jsou sportoviště, hospody, welness, bowling, nejrůznější sportovní aktivity atp. Zaměřím se spíše na tipy, které by se vám mohli při kratší návštěvě hodit.

JOGGING je nejlepší provozovat na Markétině ostrově. Naleznete na něm 5,2 kilometru dlouhou trať, kterou pokrývá velice příjemný tartanový povrch. Mimo to se dobře běhá i ve všech větších parcích, nejlepší jsou asi Městské sady. V průběhu roku se v Budapešti koná několik maratonů.Nemusíte se bát absolvovat ani prohlídku Budapešti NA KOLE. Město je protkáno úctyhodnou sítí cyklostezek nebo alespoň jen pruhů pro cyklisty. Ve městě je i několik půjčoven, uvedu například www.budapestbike.hu.

PODZEMNÍ SYSTÉM JESKYNÍ, neboli Budalabirint je oblíbenou turistickou atrakcí a zároveň i sportovním výkonem. Jeskyně byly vytvořeny termální vodou, která zde proudila po milióny let. Čtyři jeskyně byly plně zpřístupněny turistům. Budapešťský systém jeskyní naleznete v Hradním vrchu přímo pod hradním palácem. Po turecké nadvládě byl přestavěn do současné podoby a za 2. světové války byl využíván jako úkryt. Na konci minulého století byly opraveny poškozené jeskyně a znovu zpřístupněny některé chodby. Do jeskyní Budínského hradu se lze dobře dostat mhd, autobusem číslo 16 z náměstí Deak na náměstí Disa, odtud jen 100 metrů na ulici Uri, zde je už vstup do labyrintu dobře viditelný.


V případě že byste si chtěli užít trochu TANEČNÍ HUDBY a proniknout do místního koloritu mladých, doporučuji tyto kluby, které jsou zároveň i obecně považovány za bezpečné: Mambo Club, Hallo Bar, Marilyn a Royal Palace. Zajímavá akce se koná i některé soboty v měsíci v lázních Rudas, kdy se tyto tajemné turecké lázně promění ve žhavou diskotéku a působivou laser a video show. Více info na www.cinetrip.

Každý rok v srpnu se v Budapešti koná jeden z největších hudebních festivalů v Evropě. FESTIVAL Sziget se koná na ostrově Óbudai a trvá většinou téměř celý týden. Tradičně zde vystupují světové hvězdy, ale i spousta maďarských či slovenských skupin, zpěváků a zpěvaček.

zabava budapest zabava budapest zabava budapest


 Online rezervace hotelu

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, Ubytování Alpy, Tipy na výlet a webové kamery, Lago di garda ubytování, dovolená Chorvatsko, dovolená Bulharsko, dovolenka za najnižšie ceny, Vaša vysnívaná dovolenka v Chorvátsku za Last minute ceny, školení a firemní akce Praha, odkazy, Livigno