Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Budapešť- jídlo a pití

Budapešť by mohla být považována za Mekku gurmánů. Na každém rohu totiž narazíte na jednu z více než 7500 restauračních zařízení, barů, kaváren, stánků nebo fastfoodů. Maďaři považují občasnou společnou večeři s rodinou či přáteli za společenskou nutnost. Velice oblíbené jsou zejména polední menu, které často nabízí i ty luxusnější restaurační zařízení. To zpravidla stojí mezi 1500 - 2000 HUF, je chutné a vydatné protože sestává z polévky, hlavního chodu a drobného dezertu. Je tedy dobrou volbou nejen pro zaměstnance pracující v hlavním městě, ale i pro turisty. Toto polední menu se zpravidla podává od 12 hodin do 14 hodin. V oblasti pohostinství zde najdete ty nejluxusnější mezinárodní podniky i obyčejné hostince.

Pro nejvýhodnější ubytování v Budapešti využijte formulář níže

Hledat hotely

Datum přihlášení

calendar

Datum odhlášení

calendar

I co různorodosti restaurací je Budapešť okouzlující. Mimo národní maďarské kuchyně naleznete v ulicích, města neuvěřitelnou všehochuť různých restaurací. Převažují indické, čínské a japonské. Nalezneme zde i pohostinství specializované na jednotlivé evropské státy. Od maďarské kuchyně můžete čekat spoustu věcí, ale jednu určitě ne. Že po ní zhubnete. Pokrmy jsou často pečené, plné masa a vepřového sádla, papriky a koření obecně nebo tučné smetany. A i to je asi důvod, proč jsou maďarská jídla zatraceně dobrá. Než se pustíte do pročítání jednotlivých kulinářských specialit mám pro vás jednu konkrétní restauraci. Jmenuje se Paprika a naleznete ji na adrese Dózsa György út 72. Cesta k ní je jednoduchá , pojedete do stanice metra Hösök tere. Až vyjdete z metra uvidíte před sebou velké náměstí, když se postavíte proti němu, dejte se doprava podél silnice, narazíte na ni na pravé straně po pár minutách chůze. A proč zrovna tam? Místní obsluha je příjemná, interiér opravdu působivý a hlavně nabízejí pravé maďarské speciality za dobré ceny. Info naleznete také na adrese www.paprikavendeglo.hu (i v Aj).


Bohužel se vám jistě občas v restauraci stane, že nebudete vědět, co si přesně objednáváte, menší podniky totiž mají jídelní lístek pouze v maďarštině a po obsluze moc jazykových dovedností často očekávat nemůžete. I proto doporučují tento malý kulinářský slovníček ve kterém naleznete spousty užitečných překladů.


 Online rezervace hotelu

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, Ubytování Alpy, Tipy na výlet a webové kamery, Lago di garda ubytování, dovolená Chorvatsko, dovolená Bulharsko, dovolenka za najnižšie ceny, Vaša vysnívaná dovolenka v Chorvátsku za Last minute ceny, školení a firemní akce Praha, odkazy, Livigno