Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Nakupování v Budapešti

Každá cesta do velkého a moderního města, kterým Budapešť bezesporu je, by se měla pojit i s alespoň krátkou chvilkou spojenou s nakupováním. A co víc, v Budapešti se dá spojit nakupování třeba i s kulturou. Pokud jsou nákupy vaše hobby, budete přímo nadšeni a v případě, že si chcete jen odvézt nějaký ten suvenýr případně dárek pro někoho blízkého, zklamaní určitě nebudete.

Začnu tím kulturním zážitkem. Není nic lepšího než vyrazit přímo na tržiště. V Budapešti je jedno velké, které je tržnice Budapešťzaměřeno zejména na potraviny místních prodejců. Z venku vypadá sice spíše jako středně velké vlakové nádraží, ale uvnitř na vás budou čekat dvě patra plné zboží, na kterém si výborně pochutnáte. A co se tam tedy vlastně dá koupit? Vše co je typické pro maďarskou kuchyni, tedy salámy, klobásy, sušené šunky, nejrůznější výrobky z paprik. Ozdobné a dekorační předměty do kuchyně, vynikající vína, čerstvé maso a sýry, ryby a také zelenina a ovoce. Vše doplňují drobní prodejci oblečení a kabelek (odděleně). Vše ve výborné kvalitě a domácí, prodejci jsou navíc pravidelně kontrolováni, takže nenakupujete nic zkaženého nebo nahnilého. Ve druhém patře se pak můžete výborně a vcelku levně, najíst. Jídlo se prodává přímo z malých bufetů, výběr je obrovský. Tržnice se nachází na náměstí Fövám tér číslo 1. Otevírací doba je ve všední dny od 6té do 18té hodiny, v sobotu od 7 mi do 14:30 hod. V neděli je bohužel zavřeno, nejjednodušší cesta vede ze stanice Kálvin tér.

Pro nejvýhodnější ubytování v Budapešti využijte formulář níže

Hledat hotely

Datum přihlášení

calendar

Datum odhlášení

calendar

Tato v uvozovkách hlavní tržnice je často velmi přelidněna, v Budapešti je však spousta jiných, menších, například na Rákoczi tér. Je sice o poznání menší, ale tradiční kolorit si zde užijete prý ještě více (nikdy jsem tam nebyl).

Typickou nákupní zónou je Váci utca, ovšem v poslední době se zde prosadily vedle tradičních Váci utca Budapešťprodejců i molochy typu CaA. Naopak velmi kvalitní oblečení se dá koupit na Andrássyho třídě, která je protkaná obchody jako Gucci, Dolce a Gabbana a dalších. Ulice není přezdívaná fashion street pro nic za nic, i když nechcete nic nakupovat, procházka po ní stojí za to. Spojuje dvě velká náměstí a vede pod ní staré metro, které jednoznačně doporučuji navštívit. Malé vagonky vás možná i rozesmějí. Typickými obchodními ulicemi, které nejsou předražené a Maďaři zde uskutečňují každodenní nákupy jsou Rákóczi út a velký městský okruh.Určitě také doporučuji jet se podívat na jeden z největších bleších trhů ve střední Evropě, takzvaný Ecseri. Najdete zde obrovský výběr, no Ecseri Budapeťon to ani není výběr, je zde prostě všechno. Nábytek, starožitnosti, tretky, autodíly, jídlo, suvenýry, porcelán a mnoho a mnoho dalšího. Ale na jednu věc pozor, jako na každém správném bleším trhu musíte smlouvat, můžete se tak dostat i na třetinu ceny a věřte mi, smlouvat v maďarštině není jednoduché. Mnoho prodejců to bere i trochu jako hru, takže žádné obavy, pevné nervy a do toho, je to v podstatě zábava. Jedinou nevýhodou tohoto tržiště je jeho poloha. Z centra se v lepším případě budete plácat téměř půl hodiny. Cesta vede přes metro M3 Határ út a pak ještě autobusem, který vám zastaví přímo před Ecseri.


Koho nebaví běhání po městě nebonákupní centrum Budapešť cestování za smlouváním, toho potěším jistě tím, že v Budapešti je spousta velkých nákupních center, za některými nemusíte ani příliš z centra města. Suverénně největším je Arena Plaza, kterou najdete vedle Východního nádraží. Více se dozvíte na přehledných webových stránkách www.arenaplaza.hu . Dalším opravdu velkým nákupním centrem je WestEnd (www.westend.hu/en/vasarlas/vasarlas). Toto nákupní centrum je obdobné jako Arena Plaza, najdete v něm skutečně téměř vše, jen ta kultura a místní tradice jsou pryč. Dalšími nákupními centry jsou Mammut 1+2 na Moszkva tér a MOM-park v Alkotás utca. Tyto čtyři obří centra najdete v blízkosti centra. Dalších minimálně 15 center je rozeseto různě po Budapešti, nebo v jeho periferiích (podobně jako v Praze třeba Letňany). Co je zajímavé, že obyvatelé Budapešti nemají takovéto nákupy příliš v oblibě, průzkumy ukázaly, že téměř polovina nikdy podobný obchod nenavštívila. V Budapešti figurují i hypermarkety typu Tesco, ale jejich pověst není valná. Často porušují zákony ať už pracovně právní, nebo potravinářské. Každopádně jsou však vcelku levné a třeba lahev obyčejného vína v nich jistě koupit můžete.

Fotografie z nákupních ulic, center a Ecseri se ukrývají pod obrázky v textu případně ve fotogalerii.

Více o nakupování se můžete dočíst na následujících podstránkách

Otevírací doby
Platby
Daně a náhrady
Co přivést
Starožitnosti
Peníze


 Online rezervace hotelu

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, Ubytování Alpy, Tipy na výlet a webové kamery, Lago di garda ubytování, dovolená Chorvatsko, dovolená Bulharsko, dovolenka za najnižšie ceny, Vaša vysnívaná dovolenka v Chorvátsku za Last minute ceny, školení a firemní akce Praha, odkazy, Livigno