Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Budapešť- média

Rozhlas

Asi nejzajímavějším rádiem v Maďarsku je nezávislé a neziskové Tilos Rádió, což v překladu znamená zakázané (vkv 90,3). Často vysílá i v cizích jazycích a jeho jedinečnost tkví v historii. Název „Zakázáno“ totiž není náhodný, protože v roce 1991 chybělo zákonné ustanovení týkající se radiových frekvencí a zahájilo tedy svoji činnost jako pirátský vysílač. Navíc se proslavilo tím, že za vlády Miloševiče vysílalo přes svůj satelit opoziční srbské rádio B 92 a umožnilo tak jeho poslech v Srbsku. Nejposlouchanější je Petöfi Rádió (vkv 94,8). Taková Evropa 2 Maďarska je Pont FM (vkv 88,1, trochu trefně i frekvencí) anebo Juventus ( vkv 89,5). Hrají prostě to nejnovější a nejpopulárnější co se současně poslouchá. Máte-li rádi klasickou hudbu, poslechněte si rádio Bartók na vkv 105,3.

Televize

Maďarsko má 2 státní televize a mimo nich i spoustu těch komerčních, zabývajících se těmi nejrůznějšími žánry. Zajímavostí je, že dříve platil zákaz vysílání v pondělí. Přes kabelovou televizi se dá naladit téměř vždy ČT4 a ČT24. Někdy i ČT2.

Noviny a časopisy

Noviny v angličtině nebo němčině snadno seženete u větších novinových stánků. V Maďarsku vychází také týdeník maďarských Čechů, který se nazývá Bohemia Hírlevél. V angličtině o Maďarsku vycházejí deníky a týdeníky Budapest Times, Budapest Week a Budapest Sun (bulvár).


 Online rezervace hotelu

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, Ubytování Alpy, Tipy na výlet a webové kamery, Lago di garda ubytování, dovolená Chorvatsko, dovolená Bulharsko, dovolenka za najnižšie ceny, Vaša vysnívaná dovolenka v Chorvátsku za Last minute ceny, školení a firemní akce Praha, odkazy, Livigno