Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Do Budapešti vlakem

Velmi pohodlnou možnost dopravy nabízí cesta vlakem. Vlaky vyrážejí na trať poměrně často a je mezi nimi opravdu velký výběr. Rozmanitá bývá i cena. Asi nejrychlejší je noční expres, který nese příhodný název Galileo Galilei. Jede na trase Plzeň-Beroun-Praha-Pardubice-Brno-Břeclav a dále až do Budapešti. K tomuto vozu jsou připojeny lůžkové i lehátkové vozy. Další "noční" tratí, která spojuje Maďarskou metropoli s ČR je expres Pannonia, do něhož lze nastoupit na trase Praha- Kolín- Kutná Hora- Čáslav-Havlíčkův Brod-Brno- Břeclav.. Z Polska jezdí rychlíky R200 přes Bohumín-Ostravu-Přerov-Otrokovice-Hodonín-Břeclav. Přes den jezdí několik přímých spojů EC, jsou to Jan Jesenius (Děčín- Ústí nad Labem- Praha- Kolín- Pardubice- Česká Třebová- Brno- Břeclav), Jaroslav Hašek (Praha- Kolín- Pardubice- Česká Třebová- Brno- Břeclav), Moravia(Bohumín- Ostrava- Hranice na Moravě- Přerov- Otrokovice- Hodonín- Břeclav) a Hungaria (která jede na stejné trase jako JAN JESENIUS). To jen spíše přehledově, zcela aktuální informace o všech spojích naleznete na stránce www.vlak.cz . Dopravci poskytují různé slevy pro děti, studenty, důchodce, skupiny a další. Je tedy dobré si cestu dobře propočítat.

nádraží budapešť nádraží budapešť nádraží budapešť
                        Keleti                                              Kelenföld                                               Nyugati

Všechny soupravy končí svou jízdu na Východním nádraží (Keleti pályaudvar,VIII.Baross tér). Pro cestující, kteří jedou do Budína, je vhodnější vystoupit o zastávku dříve ve stanici Kelenföld. Odtud jedou do centra tramvaje 19 a 49. Cesta vlakem je díky množství spojů více než vhodná pro poznání Gyoru nebo Bratislavy, kdy jen počkáte na další vlakovou soupravu a můžete směle pokračovat směr Budapešť. Cesta z Prahy vám zabere zhruba 7,5 hodiny, z Brna pak o 3 hodiny méně. Je však vcelku pohodlná, s minimem zastávek projíždí hezkou krajinou typickou pro tyto oblasti.Na Maďarské straně drah na vás čekají krásná budapešťská nádraží, která stojí za shlédnutí, i když jste nepřijeli vlakem. Architektonicky zajímavé je i nádraží Nyugati (Západní). Pro rezervaci jízdenek, nebo jen vyhledání spojení vám dobře poslouží tyto stránky v anglickém a německém jazyce:
www.mav-start.hu/english/index.php .


 Online rezervace hotelu

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, Ubytování Alpy, Tipy na výlet a webové kamery, Lago di garda ubytování, dovolená Chorvatsko, dovolená Bulharsko, dovolenka za najnižšie ceny, Vaša vysnívaná dovolenka v Chorvátsku za Last minute ceny, školení a firemní akce Praha, odkazy, Livigno