Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Do Budapešti autem

Od doby co se česká i maďarská strana připojila k Schengenskému prostoru, je cestování autem do Maďarska značně usnadněno. Přestože na celnicích neprobíhají žádné kontroly, je důležité mít s sebou alespoň občanský průkaz. Celník vás může zkontrolovat i na běžné komunikaci, což mají rakouští policisté a celníci velmi v oblibě. Cest do Budapešti je spousta, nejčastější vede přes trasu Praha- Brno- Bratislava- Rajka (přechod)- Györ- Budapešť případně se dá jet i přes Vídeň. Cesta vám zabere zhruba 5-6 hodin. Na Maďarských dálnicích si dejte pozor, místní policie je o mnoho aktivnější než ta česká, pokuty jsou srovnatelné s rakouskými. Ve všech zemích se platí za využití dálniční sítě, na Slovensku šlo v roce 2010 zakoupit jednodenní dálniční známku, v současnosti je nutno zakoupit 10ti denní za 10 EUR, v Rakousku je taktéž nejnižší možný počet dnů 10, stojí 8,8 EUR. V Maďarsku přijde týdenní (ve skutečnosti však platí 9 dní) známka na 2 975 HUF. Ceny jsou platné pro rok 2016. Vždy aktuální informace naleznete na webových stránka www.uamk.cz .Pro dálniční známky v Maďarsku platí jedna zvláštnost. Jsou v podstatě virtuální. Prodejci oznámíte typ automobilu, dobu trvání a registrační značku. Nedostanete však žádnou nálepku, kterou byste museli lepit na čelní sklo. Kontrola se provádí za pomoci mobilních jednotek které videokamerou načtou poznávací značku a porovnají ji s databází. Poplatek lze uhradit na hraničních přechodech, čerpacích stanicích a dálničních motorestech.

  

Aktuální informace o dopravě v Maďarsku se dočtete na internetových stránkách www.autopalya.hu (Aj a Nj) a www.kozut.hu (Aj). V Maďarsku platí pravidla a značky silničního provozu běžná pro ostatní státy kontinentální Evropy. Nejvyšší povolené rychlosti jsou, ve městě 50 km/h, mimo obec 90 km/h, rychlostní silnice 110 km/h a dálnice 130 km/h. Více o dopravě v Maďarsku se dočtete v kategorii Doprava.

Varianty cest na mapě


Zvětšit mapu


Zvětšit mapu


 Online rezervace hotelu

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, Ubytování Alpy, Tipy na výlet a webové kamery, Lago di garda ubytování, dovolená Chorvatsko, dovolená Bulharsko, dovolenka za najnižšie ceny, Vaša vysnívaná dovolenka v Chorvátsku za Last minute ceny, školení a firemní akce Praha, odkazy, Livigno