Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Do Budapešti autobusem

Dopravu autobusem doporučuji asi ze všech možných způsobů nejvíce. Tuto dopravu ocení především studenti, kterým nabízí společnost Regiojet (Student agency) výrazné slevy. Ani dospělého nevyjde jízda příliš draho. Aktuální ceník se sice mírně mění, ale cena se pochybuje vždy okolo 500 - 550 Kč korun za jednosměrnou jízdenku (s místenkou). Regiojet vyjíždí do Budapešti několikrát denně. Doporučuji na cestu tam jet ranním spojem. Večerní metro v pozdějším spoji nestihnete. Autobus zastaví přímo u zastávky stanice metra na nádraží Népliget. Je to celkem rušná stanice a je zde možno rovnou zakoupit lístky, případně lítačky na MHD, více o tom v sekci doprava po Budapešti. Metro, které do této zastávky jezdí je č. 3 (modrá), chcete-li jet směr centrum, jeďte směr Újpest - Központ. V noci se dá však zastihnout i některý z nočních autobusů MHD, které vyjíždějí taktéž z tohoto nádraží.


Cesta vám zabere něco málo přes sedm hodin, ale není nijak nepříjemná. Na trati jsou 2 krátké zastávky v Brně a Bratislavě, takže je zde i příležitost k protažení nebo občerstvení. Autobusy Student agency nabízejí velmi solidní komfort. Mají stevardky, které roznášejí teplé nápoje a denní tisk. Koupit si je možné drobnosti k jídlu nebo plechovkové pivo. Výhodou "Studenta" je možnost online rezervace a to i v den odjezdu, je- li ovšem místo. Autobus je často velmi vytížen a to i z důvodu, že ho někteří cestující využívají jako dopravu do Brna z Prahy.

nepliget budapest doprava do budapesti budapest doprava

Do budapešti jezdí i jiní dopravci než-li Student, je to například maďarská společnost Orangeways (www.orangeways.com). Jejich jednosměrná jízdenka však vyjde o mnoho dráž než-li u konkurence. Je tedy spíše dobrou alternativou. Autobus společnosti Orangeways nestaví na autobusovém nádraží Népliget, ale u lidového parku Népliget. Další možnost, jak získat jízdenku do Budapešti je přes portál www.amsbus.cz , který slouží především pro rezervaci spojů ČSAD.

Všechny spoje vyjíždějí z autobusového nádraží Praha- Florenc. Student agency i Orangeways zde mají své zastoupení a nabízejí předprodej jízdenek.

 Online rezervace hotelu

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, Ubytování Alpy, Tipy na výlet a webové kamery, Lago di garda ubytování, dovolená Chorvatsko, dovolená Bulharsko, dovolenka za najnižšie ceny, Vaša vysnívaná dovolenka v Chorvátsku za Last minute ceny, školení a firemní akce Praha, odkazy, Livigno